Попередній досвід спроб «експортувати» бізнес-кейс ОПЖА в інші країни показав, що «copy-paste» непрацює. Правова та інституційна складність є надто високою. Тому нами було ухвалено рішення про законо-орієнтований підхід до проблеми. Громіздкий австрійський закон LPH було скорочено до 18 параграфів на кількох сторінках.Таким чином, можна було б переосмислити таке законодавство в іншій країні, якщоцим зацікавляться особи, які ухвалюють рішення, та інші зацікавлені сторони.Підхід із модельними(зразковими) законами є звичайною практикою в ЄС.
Слідуючи австрійській моделі обмежено-прибуткового житла, передбачається створення сектору житла для спільного блага (ЖСБ) для України. Так само як у Австрії, суб'єкти приватного права будуть виконувати публічні замовлення у цій сфері.Основними характеристиками житлових компаній для спільного блага мають бути обмежена собівартістю ціна оренди, перевикористання доходів, прив’язка активів, обмежена підприємницька діяльність, зобов’язання будувати та суворий аудит і нагляд. З міркувань комплайєнсу рекомендується, щоб такий сектор був спершу обмежений муніципалітетами як акціонерами.
У цьому дослідженні обговорюються умови, за яких ця модель може бути перенесена в інші країни, зокрема ті, що перебувають у процесі відновлення, такі як Україна. Ми сподіваємось надихнути політиків у таких країнах. Якщо це дійсно є цікавим для них, то цей документ містить опис законодавчих норм для такого сектора, які мають бути запроваджені в правовому середовищі, відмінному від австрійського.
Ініціатива цього дослідження виникла від IIBW – Institute for Real Estate,Building and Housing Ltd. Ми раді, що Міністерство клімату Австрії, яке відповідає за ініціативу ЄС «Новий європейський Баухаус», негайно підтримало цю пропозицію та погодилися позиціонувати бізнес-кейс Австрійських обмежено-прибуткових житлових асоціацій (ОПЖА) як внесок Австрії в ініціативу NEB Rebuild Ukraine.